بهترین روش نظافت منزل

1 ــ در شروع مهم ترین نکته رعایت اصول ایمنی میباشد که از استفاده از ماسک و دستکش میباشد.
2 ــ تميزكردن وسايلي كه هرگز فكرش را نمي‌كنيد. به عنوان مثال: تلفن. دكتر گربا متخصص امور بهداشتي در آمريكا با تحقيقات گسترده به اين نتيجه رسيده است كه باكتري‌هاي خطرناكي در گوشي تلفن توليد مي‌شوند كه به خاطر تماس زياد با آن به راحتي به دهان منتقل مي‌شود.

ظروف آشغال: مخصوصا آنهايي كه در آشپزخانه و حمام و منزل قرار دارند، پس از خالي كردن ظرف آشغال، حتما آنها را بشوييد.
پرده حمام: پرده حمام از آن اشيايي است كه در طول روز معمولا مرطوب شده و محل جمع شدن باكتري‌ها و قارچ‌ها هستند.
ماشين ظرفشويي: درباره ماشين ظرفشويي هم وضع همين‌طور است. شما ظرف داخل آن را خالي مي‌كنيد و آنگاه در آن را مي‌بنديد. به اين ترتيب در آن رطوبت قارچ‌ها و باكتري‌ها روي در و لبه‌هاي آن فرصت رشد و تكثير پيدا مي‌كنند.
هواكش‌ها: دریچه هواکش به راحتی جدا میشود و میتوانید ان را شسته و ضد عفونی کنید

 

3 ــ گرد و خاك باقيمانده روي مبل‌ها باعث ايجاد بيماري‌هاي تنفسي مي‌شود. اين جمله را دكتر كيم كارلسون درخصوص لزوم تميز كردن مبلمان منزل مي‌گويد.
4 ــ تميز كردن ظروف نقره با خمير دندان: برخي از مواد تميزكننده نقره حاوي مواد نفتي هستند، برخي هم از مشتقات بنزين تهيه شده‌اند. به جاي استفاده از اين مواد، پيشنهاد مي‌شود از خميردندان استفاده كنيد. خمير دندان را با انگشت يا با پارچه اي روي وسايل نقره خود بكشيد.
5 ــ درباره شوينده‌ها بايد توجه كنيد كه مملو از مواد شیمیایی و خطرناك هستند و استفاده از آنها بسيار خطرناك است. به جاي اين مواد مي‌توانيد يك سطل پر از آب جوش برداريد، نيم‌ليوان سركه داخل آن بريزيد و شستشو را انجام دهيد.
6 ــ براي شستشوي پنجره‌ها از شوينده‌هاي موجود در بازار بهره نگيريد. خودتان به راحتي قادر خواهيد بود يك شوينده و ضدعفوني‌كننده براي تميز كردن پنجره‌ها استفاده كنيد. براي تهيه شوينده خانگي كافي است كه يك‌سوم پيمانه سركه سفيد، يك قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي يا يك‌چهارم پيمانه الكل صنعتي را به نصف سطل آب ولرم اضافه كنيد و براي شستشو از آن استفاده كنيد. نكات زير را هم در نظر داشته باشيد.
براي تميز كردن شيشه از ابرهاي اسفنجي استفاده كنيد. به جاي اين كه با اسپري مايع را روي شيشه بپاشيد، اسفنج را داخل مايع بكنيد و روي شيشه بكشيد. مايع را به مدت 5 دقيقه روي شيشه بگذاريد و سپس با دستمال تميز كنيد. نكته ديگر اين كه از تميز كردن شيشه در روزهاي آفتابي و در مقابل نور مستقيم آفتاب خودداري كنيد، اين كار باعث بخار و خشك شدن سريع ماده شوينده مي‌شود. براي شيشه‌هايي كه لكه‌هاي اساسي روي آن وجود دارد و با ابر پاك نمي‌شوند، ابتدا با آب و صابون روي قسمت را مرطوب كنيد و سپس به وسيله يك تيغ آن اثر را محو كنيد.
7 ــ باور نمي‌كنيد كه تعداد باكتري‌هاي داخل دستشويي تا چه حد زياد است. براي تميز كردن توالت هم مي‌توانيد از سركه استفاده كنيد. به وسيله آب‌پاش سركه را روي سطح توالت بپاشيد. علاوه بر آن داخل دستشويي هم يك پيمانه سركه بريزيد و 15 دقيقه صبر كنيد و سپس آن را بشوييد. پس از اين براي ضدعفوني بيشتر چند قطره الكل صنعتي را به آب اضافه كنيد.
8 ــ كف آشپزخانه را با روش ساده خودتان تميز و ضدعفوني كنيد. در مورد كف‌هاي چوبي و پاركت يك چهارم پيمانه سركه سفيد را به يك ليوان آب اضافه كنيد. فقط با پارچه نرم و كتاني كف‌هاي چوبي و پاركتي را تميز كنيد. براي شستن كاشي‌هاي سراميك و موزاييك فقط از آب گرم استفاده كنيد و هيچ ماده ديگري اضافه نكنيد، براي كف‌پوش‌هاي موكت از آب داغ و اگر نياز بود كمي مايع ظرفشويي استفاده كنيد.
9 ــ شما تصور مي‌كنيد ماشين ظرفشويي شما كاملا تميز است و هيچ مشكلي ندارد.اما همان‌طور كه مي‌دانيد، بررسي‌‌ها نشان مي‌دهد كه باكتري‌هاي متفاوتي در آن رشد و تكثير مي‌شوند. در ماشين لباسشويي هم شاهد وضع مشابهي هستيم.
براي اين وضعيت راه‌حل ساده‌اي وجود دارد. براي شستشو از دستكش‌هاي پارچه‌اي استفاده كنيد. به جاي افزودن وايتكس، كمي پراكسيد هيدروژن به آن اضافه كنيد. لباس‌ها را هم سعي كنيد در بالاترين درجه گرما بشوييد.
10 ــ به تخته آشپزخانه دقت كنيد. منشاء بسياري از ميكروب‌هاست. دكتر گربا در بررسي‌هايي كه انجام داده به اين نتيجه رسيده كه تخته آشپزخانه 200 بار بيشتر از كاسه توالت استعداد آلودگي دارد. براي تميز كردن بهتر تخته آشپزخانه، ابتدا آب داغ را روي آن بريزيد، سپس روي آن سركه بپاشيد. تمام قسمت‌هاي آن را دو تا سه ساعت به همان حال رها كنيد و سپس آب‌كشي كنيد. چند قطره الكل مي‌تواند ضدعفوني‌كننده خوبي باشد.
11 ــ ابر و دستمال‌هايي كه براي تميز كردن قسمت‌هاي مختلف خانه استفاده مي‌كنيدرا بايد روزانه 30 ثانيه زير آب گرم بگيريد.دكتر گربا مي‌گويد نزديك به 320 ميليون باكتري قابليت رشد در اين ابرها و اسفنج‌ها را دارند كه به راحتي به دست و دهان شما انتقال پيدا مي‌كنند.
12 ــ مواد شوينده را خودتان بسازيد. قبلا توضيحاتي براي تميز كردن داديم و گفتيم كه از چه موادي استفاده كنيد تا بتوانيد خودتان ماده شوينده بسازيد، مايع ظرفشويي، آب، سركه و الكل مواد اصلي شوينده‌هاي شما هستند.

 

 

الكل يكي از موثرترين ضدعفوني‌كننده‌هاست. فقط بايد توجه داشته باشيد كه در نزديكي آن كبريتي روشن نكنيد.
13 ــ فرش را شامپو بزنيد. به جاي استفاده از مواد شيميايي ، كافي است خودتان قبل از اين كه روي فرش را جاروبرقي بكشيد، كمي كربنات سديم روي آن بريزيد. اين كار كمك مي‌كند تا باكتري و ميكروب‌هايي كه زمان زيادي است باقي مانده‌اند، در هنگام كشيدن جارو از بين بروند.

 

باربري جنت بار با بکار گيري کامل ترين ناوگان باربري و همکاري با بهترين کارگران متخصص  و با اخلاق مديريت تحصيل کرده و مشاورين دلسوز همچنين اخذ کليه مدارک مورد نياز از ارگان هاي ذيربط افتخار سالها خدمت به همشهريان محترم را دارد.

متاسفانه عده اي سود جو و کلاهبردار اقدام به سو استفاده  و جعل نام اتوبار جنت اباد  و  جنت بار نموده اند و مشکلات بسيار زيادي را براي مشتريان گرامي بوجود اورده اند .

لطفا جهت انتخاب باربري مورد اعتماد خود تلفن ان را از  سامانه  118 استعلام فرماييد.

افتخار داريم بعد از سال ها خدمات صادقانه به بسياري از ارگان هاي دولتي و ادارات خصوصي  کارخانه جات به اقصي نقاط ايران عزيز همچنين کسب عنوان مجهز ترين و بهترين باربري تخصصي لوازم منزل را دارا باشيم .

44410077

22111184